Opcije pristupačnosti Pristupačnost

03/10/2024

Najava konferencije: „Iz Hrvatske u Njemačku i natrag? Transnacionalna migracija i društvene promjene“

Sveučilište u Zagrebu domaćin je konferencije pod nazivom "Iz Hrvatske u Njemačku i natrag? Transnacionalna migracija i društvene promjene". Događaj će se održati 17. i 18. listopada 2024., na Sveučilištu u Zagrebu, u dvorani A1, na adresi Radoslava Cimermana 88.

Konferenciju organiziraju Zaklada Konrad Adenauer (KAS) i Centar za njemačke i europske studije CGES sa Sveučilišta u Zagrebu, dok su suorganizatori Leibniz-Institut za proučavanje Istočne- i Jugoistočne Europe (IOS) iz Regensburga i Institut društvenih znanosti Ivo Pilar iz Zagreba.

Konferencija će okupiti stručnjake i istraživače koji će raspravljati o transnacionalnim migracijama između Hrvatske i Njemačke te njihovom utjecaju na društvene promjene. Konferencija će biti simultano prevođena na hrvatski i njemački jezik.

Program na hrvatskom

Program na njemačkom