Opcije pristupačnosti Pristupačnost

30/09/2024

Održano uvodno predavanje u novu akademsku godinu

U dvorani Zagreb Fakulteta hrvatskih studija 30. rujna 2024. u 11 sati započela je nova akademska 2024./2025. godina. Uvodno predavanje privuklo je veliki broj studenata prve godine koji su s velikim zanimanje pratili izlaganja.

Kratkim govorom dobrodošlice otvorio ga je pomoćnik rektora s ovlastima prodekana za nastavu i studente doc. dr. sc. Vanja Kopilaš. U izlaganju potaknuo je studente da hrabro krenu u novo životno poglavlje te ponudio pomoć u bilo kojem dijelu studiranja.

Središnji dio događaja zauzelo je predavanje pročelnika Odsjeka za psihologiju izv. prof. dr. sc. Darija Vučenovića na temu „Emocionalna inteligencija: temelj uspjeha u životu i karijeri“. Izvanredna tema uz još bolju prezentaciju profesora Vučenovića dala je smjernice ne samo studentima psihologije već i studentima svih ostalih studijskih smjerova.

Uz tehničke informacije, uvodna predavanja često nose i emotivni naboj, osobito među studentima prve godine prijediplomskih studija. Za njih to je prvi susret s akademskim okruženjem, što može izazvati osjećaj uzbuđenja i nervoze. Ovo je trenutak kada studenti prvi puta stupaju u kontakt sa sveučilišnim profesorima, saznavaju o osnovnim ciljevima predmeta i usvajaju početne smjernice za uspješno savladavanje gradiva.

Zaključno, uvodno predavanje nije bilo samo prilika za predstavljanje studija, već i trenutak u kojem su studenti mogli steći prvi dojam o važnosti predmeta i metodama koje će ih pratiti kroz akademsku godinu. Snažan pljesak nakon izlaganja profesora Vučenovića bio je jasan znak da su studenti spremni s entuzijazmom krenuti u nova intelektualna istraživanja i otkrivanje novih spoznaja.

Svim našim studenticama i studentima želimo iznimno uspješnu novu akademsku godinu.