Opcije pristupačnosti Pristupačnost

Među djelatnosti Fakulteta hrvatskih studija pripada znanstveno-istraživačka i stručna djelatnost s posebnim fokusom na hrvatsku jezik.

Centar za učenje hrvatskoga jezika osnovan je odlukom Fakultetskoga vijeća 4. prosinca 2020. o donošenju Statuta Fakulteta hrvatskih studija. Njime je određen kao ustrojna jedinica Fakulteta koja se bavi nastavnim i stručnim radom te razvijanjem stručnih i inih studijskih programa u povezanosti s praksom, izvodi program osposobljavanja i usavršavanja u hrvatskom jeziku kao dio sustava cjeloživotne naobrazbe i priprema studijski program preddiplomskoga stručnoga studija hrvatskoga jezika.

U Centru se poučava hrvatski standardni jezik kao sredstvo javnoga sporazumijevanja, kao bitna sastavnica kulturnoga identiteta i nacionalno sredstvo izražavanja kulture. Svojim djelovanjem Centar promiče interkulturalnost i višejezičnost u Europi kao njezina identitetska obilježja.

Osim klasičnoga načina učenja hrvatskoga jezika u fakultetskim predavaonicama, polaznici Centra uče i usvajaju hrvatski jezik sudjelovanjem u različitim zajedničkim aktivnostima sa zaposlenicima Centra.

Voditeljica Centra: doc. dr. sc. Antonia Ordulj


19/02/2025

Virtualna razmjena na kolegiju Hrvatski za neizvorne govornike 1

Strani studenti Fakulteta hrvatskih studija te drugih sastavnica Sveučilišta u Zagrebu pohađali su tijekom zimskoga semestra kolegij Hrvatski za neizvorne govornike 1.

U zimskom semestru na kolegiju su boravili studenti iz različitih zemalja poput Italije, Španjolske, Poljske, Njemačke, Nizozemske, Portugala, Francuske, Finske i Austrije. Osim u uobičajenim aktivnostima sudjelovali su i u virtualnoj razmjeni sa studentima kroatistike sa Sveučilišta Adama Mickiewicza iz Poljske.

Virtualna razmjena obuhvaća aktivnosti kojima je cilj putem digitalnih alata za učenje razvijati međukulturni dijalog te socijalne vještine (engl. soft skills) među mladima diljem Europe i svijeta. Neodvojiv dio suvremenoga poučavanja inih jezika jesu i (među)kulturni sadržaji te stjecanje međukulturne kompetencije.

Nakon deset tjedana rada na projektu timovi su predstavili rezultate projekta.

Čestitamo i hrvatskom i poljskom timu te se veselimo novim projektima i suradnjama!


 

Popis obavijesti