Studij hrvatske kulture (kroatologije) ustrojen je i izvodi se na Hrvatskim studijima Sveučilišta u Zagrebu od 1993. godine. Središnji je interdisciplinarni studij hrvatskoga jezika i kulture oko kojeg se razvija cijela koncepcija Hrvatskih studija. Riječ je o studiju koji je do sada obrazovao velik broj stručnjaka u toj disciplini i u kombinaciji s drugim strukama unutar Hrvatskih studija i Sveučilišta u Zagrebu. Najveći broj diplomiranih studenata našao je posao u različitim djelatnostima – školstvu, kulturnim institucijama, državnim ustanovama, gospodarstvu, medijima, diplomatskim predstavništvima, turističkim uredima i drugdje. Pokazalo se da ima potrebe za tako obrazovanim stručnjacima u društvu. Također, studij kroatologije jedinstveni je studij u okviru Sveučilišta u Zagrebu, koji na sveučilišnoj razini promišlja različite aspekte hrvatskoga kulturnoga i nacionalnoga identiteta i u tom pogledu je zanimljiv mnogim studentima drugih fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i mnogim stranim studentima koji su studirali ili će studirati pojedine dijelove toga programa ili cijeli program studija hrvatske kulture. Program slijedi temeljne preporuke Bolonjske deklaracije i zakonske okvire za ustrojavanje studija. U tom smislu program je zadržao sve bitne značajke ranijih četverogodišnjih studija, uz prilagođavanje novomu trogodišnjemu, odnosno petogodišnjemu obrazovnomu ciklusu. Studij kroatologije na Hrvatskim studijima Sveučilišta u Zagrebu središnji je kulturološki studij takve vrste, koji ima namjeru postati nositelj razvoja sličnih studija u svijetu i temeljni visokoškolski ustrojbeni okvir koji ima za cilj skrbiti o ustrojavanju i izvođenju kulturalnih hrvatskih studija u svijetu. Studij kroatologije izvodi se u jednopredmetnoj i dvopredmetnoj kombinaciji na preddiplomskoj i diplomskoj razini. Od 2006. ustrojen je i poslijediplomski doktorski studij kroatologije koji je osmislio akademik Radoslav Katičić.
Ravnateljica Croatice u Budimpešti Timea Šakan Škrlin pozvala je prof. dr. sc. Sanju Vulić da u organizaciji Croatice, vodeće hrvatske ustanove u glavnom gradu Mađarske, predstavi svoje tri najnovije knjige: Blago rasutih. Jezik Hrvata u dijaspori. Dio I. (2021.), Blago rasutih. Jezik Hrvata u dijaspori. Dio II. (2022.) i Neotuđeni u tuđini. Iz književnosti Hrvata u manjinskim zajednicama (2023.). Dvoknjižje Blago rasutih objavljeno je u nakladi Književnoga kruga Split, a knjiga Neotuđeni u tuđini u nakladi Fakulteta hrvatskih studija. Predstavljanje je održano 24. svibnja 2024. u večernjim satima. Prije samoga predstavljanja knjiga, ravnateljica Croatice T. Šakan Škrlin predstavila je profesionalnu djelatnost prof. Vulić. Hrvatska zajednica u Budimpešti s velikim je zanimanjem pratila program predstavljanja. Predstavljanju su također nazočili novinari Hrvatske radiotelevizije i Televizije Croatica iz Mađarske.
Knjige Blago rasutih. Jezik Hrvata u dijaspori do sada su predstavljene na Knjizi Mediterana u Splitu, u Gradskoj knjižnici u Slavonskom Brodu, u Hrvatskom papinskom zavodu sv. Jeronima u Rimu, u Dubrovniku prigodom susreta hrvatskih pjesnika iz iseljeništva i iz manjinskih zajednica, također u Beču i u Gradišću u Austriji te u Hrvatskoj matici iseljenika u Zagrebu. Nagrađena knjiga Neotuđini u tuđini već je bila predstavljena na Interliberu u Zagrebu, na Međunarodnoj kroatološkoj konferenciji na Sveučilištu Macquarie u Sydneyju, također u dvorani Braće Hrvatskoga zmaja u Zagrebu te u Beču.