Studij hrvatske kulture (kroatologije) ustrojen je i izvodi se na Hrvatskim studijima Sveučilišta u Zagrebu od 1993. godine. Središnji je interdisciplinarni studij hrvatskoga jezika i kulture oko kojeg se razvija cijela koncepcija Hrvatskih studija. Riječ je o studiju koji je do sada obrazovao velik broj stručnjaka u toj disciplini i u kombinaciji s drugim strukama unutar Hrvatskih studija i Sveučilišta u Zagrebu. Najveći broj diplomiranih studenata našao je posao u različitim djelatnostima – školstvu, kulturnim institucijama, državnim ustanovama, gospodarstvu, medijima, diplomatskim predstavništvima, turističkim uredima i drugdje. Pokazalo se da ima potrebe za tako obrazovanim stručnjacima u društvu. Također, studij kroatologije jedinstveni je studij u okviru Sveučilišta u Zagrebu, koji na sveučilišnoj razini promišlja različite aspekte hrvatskoga kulturnoga i nacionalnoga identiteta i u tom pogledu je zanimljiv mnogim studentima drugih fakulteta Sveučilišta u Zagrebu i mnogim stranim studentima koji su studirali ili će studirati pojedine dijelove toga programa ili cijeli program studija hrvatske kulture. Program slijedi temeljne preporuke Bolonjske deklaracije i zakonske okvire za ustrojavanje studija. U tom smislu program je zadržao sve bitne značajke ranijih četverogodišnjih studija, uz prilagođavanje novomu trogodišnjemu, odnosno petogodišnjemu obrazovnomu ciklusu. Studij kroatologije na Hrvatskim studijima Sveučilišta u Zagrebu središnji je kulturološki studij takve vrste, koji ima namjeru postati nositelj razvoja sličnih studija u svijetu i temeljni visokoškolski ustrojbeni okvir koji ima za cilj skrbiti o ustrojavanju i izvođenju kulturalnih hrvatskih studija u svijetu. Studij kroatologije izvodi se u jednopredmetnoj i dvopredmetnoj kombinaciji na preddiplomskoj i diplomskoj razini. Od 2006. ustrojen je i poslijediplomski doktorski studij kroatologije koji je osmislio akademik Radoslav Katičić.
Osvrnula se i na brojne terenske nastave na koje vodi svoje studente. Urednicu je zanimala i poveznica među predmetima koje profesorica Vulić predaje i na koji je način povezala ljubav prema hrvatskomu jeziku i ljubav prema hrvatskoj dijaspori. Također ju je zanimala Ljetna škola hrvatskoga jezika i kulture koju je prof. Vulić pokrenula i vodi.
Asistentica Bogović također se osvrnula na rad Fakulteta hrvatskih studija sa stajališta osobe koja je cijelo svoje visoko obrazovanje provela na tom fakultetu. Govorila je o jezičnim vježbama koje na Ljetnoj školi hrvatskoga jezika i kulture predaje od 2015. i planovima za ovogodišnju Školu, zatim o spretno organiziranoj nastavi na daljinu na Fakultetu hrvatskih studija i iskustvu rada sa studentima, o svom znanstvenom interesu i planovima za budućnost, ali i o hrvatskom jeziku kao ključnom dijelu identiteta hrvatskoga naroda.
Obje gošće u emisiji pripremile su zanimljive nastavne sadržaje u rubrici Mala škola hrvatskoga jezika, koja je sastavnim dijelom emisije Riječ na riječ.
Emisija s profesoricom Vulić emitirana je 19. svibnja, a s asistenticom Bogović tjedan kasnije, 26. svibnja 2020.