Opcije pristupačnosti Pristupačnost

O nama

Studij komunikologije na Hrvatskim studijima Sveučilišta u Zagrebu utemeljen je 1996. godine i to prvo kao studij novinarstva, a 2005. godine preimenovan je u studij komunikologije. Studij je zasnovan na temeljnim znanjima iz komunikologije, novinarstva, povijesti medija i odnosa s javnošću. Studenti tijekom studija stječu znanje o metodama istraživanja masovne komunikacije i obrade podataka te o povijesnom razvoju novinarstva i masovne komunikacije u svijetu i Hrvatskoj. Studenti komunikologije dobivaju temeljna znanja o medijima i osobitostima izvještavanja za njih, usmjeravaju se za rad na početnim poslovima u nekom od medija ili tvrtkama, tj. odjelima za odnose s javnošću. Zapošljavanje nije nužno ograničeno na područje medija i komunikologije. Studenti komunikologije Hrvatskih studija okupljeni su oko Udruge studenata komunikologije i novinarstva Komuna, koja je osnovana 2008. godine i svake godine organiziraju studentski simpozij "Mediji na drukčiji način".


28/02/2024

Promocija knjige Participatory Journalism and Reader Comments in Croatia dr. sc. Tamare Kunić

Čast nam je pozvati Vas na predstavljanje knjige

PARTICIPATORY JOURNALISM AND READER COMMENTS IN CROATIA

dr. sc. Tamare Kunić

8. ožujka 2024. u 18 sati u knjižnici Bogdan Ogrizović

Preradovićeva 5, Zagreb

 

O knjizi će uz autoricu govoriti:

Prof. dr. sc. Nada Zgrabljić Rotar, glavna urednica časopisa Medijska istraživanja

Izv. prof. dr. sc. Ivan Balabanić, Fakultet hrvatskih studija

Ivan Buča, glavni urednik 24sata

Knjiga dr. sc. Tamare Kunić, Participatory Journalism and Reader Comments in Croatia objavljena je u izdanju Lexington Books, uglednog američkog akademskog izdavača Rowman and Littlefield. Autorica, asistentica na Odsjeku za komunikologiju Fakulteta hrvatskih studija, u knjizi detaljno razrađuje dinamiku između profesionalnih novinara i njihove publike, istražujući izazove i prilike koje proizlaze iz integriranja komentara čitatelja na informativne portale.
Knjiga se sastoji od teoretskih doprinosa u vidu participativnog i građanskog novinarstva, digitalne javne sfere te problema u komunikaciji na virtualnim forumima, poput neprihvatljiva govora i govora mržnje. Poseban doprinos knjige je u istraživanju koje se sastoji od analize sadržaja više od 24 tisuće komentara čitatelja na tri najkomentiranija hrvatska informativna portala i intervjuima s glavnim urednicima tih portala, kako bi se rasvijetlila priroda komunikacije u najpopularnijoj vrsti digitalnog javnog foruma unutar medijskih organizacija.

Veselimo se Vašem dolasku!

 

Popis obavijesti