Opcije pristupačnosti Pristupačnost

O nama

Psihologija je suvremena društvena znanost koja se razvila kao nezaobilazna znanstvena disciplina, ne samo zbog znanstvenih teorija i spoznaja iz glavnog predmeta svog bavljenja - ljudskog ponašanja i doživljavanja, već i zbog primjene rezultata psihologijskih istraživanja u mnogim područjima ljudskog djelovanja. Zahtjevi za profilom psihologa u razvijenim društvima rastu te se očekuje da će ta struka biti među vodećima po zapošljavanju u idućim desetljećima.

Studijski program omogućuje studentima stjecanje Europske diplome psihologa (EDP) čime je stvorena pretpostavka da svaki student dobivanjem diplome u pogledu profesionalne osposobljenosti i stručnih kompetencija može računati na njezinu cjelovitu prihvaćenost unutar Europske unije. Program studija istovremeno je i originalan, jer slijedi osnovnu koncepciju Hrvatskih studija, a to je da se obrazovanju studenata pristupa interdisciplinarno. Na diplomskoj razini ovakav program omogućuje teorijsku, metodološku i praktičnu naobrazbu, osposobljavanje i trening u više područja primijenjene psihologije, a posebice kliničkom, organizacijskom i obrazovnom. Obrazovanje koje su završili, znanja, kompetencije i vještine koje su stekli a nalaze se u nastavnom planu i programu studija psihologije, pružaju diplomiranom studentu psihologije niz mogućnosti te ga čine kvalificiranim i kompetitivnim sudionikom na postojećem tržištu rada.
O studijskom programu, nastavnicima, studentima i ostalim podacima koji vas zanimaju, pročitajte i pogledajte na stranicama Odsjeka za psihologiju Fakulteta hrvatskih studija.


14/09/2016

„Komunikacija u bliskim odnosima – njena važnost, odrednice i posljedice te mogućnosti i načini poboljšanja“

Poziv na tribinu

Poštovane kolegice i kolege, na početku nove radne godine pozivamo vas na tribinu na temu „Komunikacija u bliskim odnosima – njena važnost, odrednice i posljedice te mogućnosti i načini poboljšanja“ na kojoj će govoriti prof. dr. sc. Željka Kamenov s Odsjeka za psihologiju Filozofskog fakulteta u Zagrebu. U predavanju će iznijeti teorijsku podlogu i empirijske spoznaje o značaju komunikacije u bliskim odnosima, stilovima komunikacije i njihovim posljedicama, činiteljima koji utječu na komunikaciju i ulozi komunikacije u održanju ili pogoršanju odnosa i prekidu veze. 

Na tribini će se predstaviti i projekt "Razvoj novog modela komunikacije prilikom sukoba u bliskim vezama", koji je financiran od strane Europskog socijalnog fonda te proračunskih sredstava putem Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, a predstavit će ga voditeljica projekta Tina Krznarić, mag. psych., doktorandica na Odsjeku za psihologiju Filozofskog fakulteta u Zagrebu.

U završnom dijelu tribine, mr. sc. Andreja Kostelić-Martić, psihologinja iz Centra za kognitivno bihevioralnu terapiju u  Zagrebu, podijelit će svoja iskustva iz praktičnog rada s parovima.

Tribinu organiziramo u suradnji s Odsjekom za psihologiju Filozofskog fakulteta u Zagrebu, a održat će se u utorak 20. rujna 2016. godine u 13.00 sati u dvorani D-2 u prizemlju Filozofskog fakulteta, Ivana Lučića 3, Zagreb.

Sudjelovanje na sastanku bodovat će se članovima Hrvatskog psihološkog društva prema Pravilniku o stručnom usavršavanju HPK. Molimo da potvrdite svoj dolazak e-poštom na adresu obiteljskas.hpd@gmail.com do ponedjeljka, 19. rujna 2016. godine.

 

Srdačan pozdrav,

Pročelnica Sekcije za psihologiju obitelji, braka i partnerstva

prof. dr. sc Andreja Brajša-Žganec

Popis obavijesti