Poštovane kolegice i poštovani kolege,
ostavila sam vam novi popis za izlaganja. Na popisu nisu studenti koji su prisustvovali predavanju izvan regularne nastave. Izlaganja trebate osmisliti i prezentirati tako da:
1. odaberete jednu temu iz Kurikuluma.
2. izdvojite dio te teme koji biste prezentirali na jednom satu.
3. kod pripreme i prezentacije vodite računa u kojoj ste grupi (metoda i oblik) i to trebate uključiti u osmišljavanje nastavnoga sata. Dakle, ako ste u grupi frontalna nastava i rad s pisanim povijesnim izvorom tako trebate organizirati nastavni sat.
4. pazite na artikulaciju nastavnoga sata (uvod, razrada i vrednovanje).
5. vaša izlaganja ne trebaju trajati duže od 20 minuta jer ne trebate imati klasičan nastavni sat. Svrha je objasniti nam kako biste postavili temu za jedan nastavni sat (voditi se Kurikulumom), koje biste ishode ostvarili, što ste zamislili za uvod (motivacija), kako biste aktivirali učenike i kroz te aktivnosti ostvarili ishode učenja, koje biste koncepte ostvarili i kojim aktivnostima te kako biste provjerili ostvarenost postavljenih ishoda učenja.
6. pazite na način prezentacije i rada s izvorima znanja.
7. vaša izlaganja bi trebala biti popraćena PP prezentacijom kako bismo imali i prikaz tijeka vašeg sata.
Uz popis ostavila sam vam i dodatne materijale koji vam mogu pomoći.
Sljedeći put ću ja govoriti o oblicima nastave i o načinu pisanja pripreme za nastavni sat, a onda ćete imati izlaganja prema rasporedu.
Srdačan pozdrav,
Rona Bušljeta Kardum