Opcije pristupačnosti Pristupačnost

Obavijesti studentima

28/03/2019

Poziv na predavanje Mikke Sala, 11. travnja 2019.

Poštovane kolegice studentice, poštovani kolege studenti,

pozivamo vas na predavanje koje će održati Mikko Salo iz Finske 11. travnja 2019. od 13,45 do 15,30 za studente novinarstva i komunikologije, ali i sve ostale zainteresirane, na Fakultetu političkih znanosti u Zagrebu.

Predavanje Mikke Sala održat će se u okviru Dana medijske pismenosti (8. – 12. 4.), a organizira ga Agencija za elektroničke medije s finskim veleposlanstvom, koje je partner Dana medijske pismenosti.

Predavanje će biti posvećeno temi važnosti kvalitetnog novinarstva, gatekeepinga i provjeravanja činjenica, a Mikko Salo govorit će iz vlastitoga iskustva jer je osnivač finskog fact checkera. No, na predavanju će predstaviti i svoje uvide u problem dezinformacija (posebice u kontekstu izbora) te razmišljanja o važnosti medijske pismenosti.

prof. dr. sc. Danijel Labaš

Životopis predavača, na engleskome jeziku