Opcije pristupačnosti Pristupačnost

O nama

Psihologija je suvremena društvena znanost koja se razvila kao nezaobilazna znanstvena disciplina, ne samo zbog znanstvenih teorija i spoznaja iz glavnog predmeta svog bavljenja - ljudskog ponašanja i doživljavanja, već i zbog primjene rezultata psihologijskih istraživanja u mnogim područjima ljudskog djelovanja. Zahtjevi za profilom psihologa u razvijenim društvima rastu te se očekuje da će ta struka biti među vodećima po zapošljavanju u idućim desetljećima.

Studijski program omogućuje studentima stjecanje Europske diplome psihologa (EDP) čime je stvorena pretpostavka da svaki student dobivanjem diplome u pogledu profesionalne osposobljenosti i stručnih kompetencija može računati na njezinu cjelovitu prihvaćenost unutar Europske unije. Program studija istovremeno je i originalan, jer slijedi osnovnu koncepciju Hrvatskih studija, a to je da se obrazovanju studenata pristupa interdisciplinarno. Na diplomskoj razini ovakav program omogućuje teorijsku, metodološku i praktičnu naobrazbu, osposobljavanje i trening u više područja primijenjene psihologije, a posebice kliničkom, organizacijskom i obrazovnom. Obrazovanje koje su završili, znanja, kompetencije i vještine koje su stekli a nalaze se u nastavnom planu i programu studija psihologije, pružaju diplomiranom studentu psihologije niz mogućnosti te ga čine kvalificiranim i kompetitivnim sudionikom na postojećem tržištu rada.
O studijskom programu, nastavnicima, studentima i ostalim podacima koji vas zanimaju, pročitajte i pogledajte na stranicama Odsjeka za psihologiju Fakulteta hrvatskih studija.


21/02/2025

Održan okrugli stol "Emocije na poslu" u okviru 18. tjedna psihologije u Hrvatskoj

Kao dio 18. tjedna psihologije u Hrvatskoj, na Fakultetu hrvatskih studija u utorak 18. veljače 2025. godine održan je okrugli stol “Emocije na poslu”. Raspravu o tome kako emocije utječu na odnose, odluke, radnu uspješnost i mentalno zdravlje zaposlenika, moderirala je izvanredna profesorica Maša Tonković Grabovac s Odsjeka za psihologiju. Psihologinja Daria Loos Glebov (Span) podijelila je svoje organizacijsko iskustvo kao stručnjakinja za razvoj ljudskih potencijala i biznis coach, a psiholog i alumni Fakulteta hrvatskih studija Daniel Milošević (Centar za zdravlje mladih Zagreb) publici je dao konkretne savjete kako upravljati svojim emocijama u poslovnom okruženju. Izvanredni profesor Ivan Burić s Odsjeka za komunikologiju na temu se osvrnuo iz sociološke perspektive, o kojoj je pisao i u svojoj knjizi “Sociologija hrvatskog društva”, ali i iz svog osobnog profesionalnog iskustva. Radijska voditeljica Tamara Loos iz prve je ruke objasnila kako emocionalni rad, odnosno prilagođavanje emocija očekivanjima posla, može biti iscrpljujuće ako nije autentično. Panelisti i publika zajednički su zaključili da su i ugodne i neugodne emocije sastavni dio radnog života, a kako njima upravljati i asertivno ih komunicirati s drugima u radnom okruženju, vještine su koje se mogu učiti.

Popis obavijesti